informacie@linuxdoma.sk

+421 949 731110

Tento článok je 10 z 18 v sérii Linux Server 02

qBittorrent cez NordVPN ako docker – v tomto návode si ukážeme, ako je možné si vytvoriť vlastný torrentový web server, ktorého prevádzka pôjde cez službu NordVPN (platená služba), kvôli ochrane súkromia prenosov. Okrem toho si nastavíme prístup z internetu na tento torrentový web server prostredníctvom zabezpečeného pripojenia HTTPS s platným certifikátom. Toto všetko nám zariadi NGINX proxy server, ktorý sme si už inštalovali v predchádzajúcich dieloch.

Prečo NordVPN

Dôvody používania VPN služieb sú asi každému zrejmé a jasné a nie je potrebné sa pri tom bližšie pozastavovať. Kto si chce chrániť svoje súkromie či už pri surfovaní na internete alebo pri používaní iných služieb, kde je potrebná ochrana súkromia prenášaných dát, využíva VPN.

Službu NordVPN používame viac ako 2 roky a plne pokrýva naše potreby a požiadavky. Porovnaním cena vs kvalita je pre nás najvýhodnejším variantom tohto typu služieb.
Z pragmatického pohľadu nám ponúka výhodnú cenu, kde v rámci predplatného je to vlastne cena za 6 naraz pripojených zariadení.
Čo sa týka rýchlosti – podľa našich posledných meraní rýchlosti pripojenia na slovenské a české servery sa u NordVPN vieme určite baviť o priemernej hodnote 300 Mbit čo je rozhodne postačujúce pre klasické využitie internetu na domáce použitie. Za celé obdobie používania sme nezaznamenali problém alebo pokles kvality. Toto všetko sme si mali možnosť samozrejme najprv 30 dní vyskúšať. Pokiaľ by sme neboli spokojní, NordVPN vráti zaplatenú čiastku, čo v našom prípade nebolo potrebné.

NordVPN

Čo budeme potrebovať?

  1. Nainštalovaný Ubuntu server (návod tu) alebo Debian server (návod tu).
  2. Rozbehanú podporu dockeru a nainštalovaný Portainer (návod na tomto odkaze).
  3. NGINX proxy (návod tu).
  4. Vlastnú doménu alebo subdoménu – my použijeme subdoménu torrenty.vawav.com
  5. Platenú NordVPN službu – ponuku a možnosti nájdete na stránke NordVPN.

Nastavenie smerovania subdomény

U nášho registrátora domény vytvoríme novú subdoménu a nový A DNS záznam, v našom prípade sa subdoména bude volať torrenty.vawav.com

torrenty detail
torrenty list

Presmerovanie portov na routeri je potrebné, pre prichádzajúcu komunikáciu si otvoríme port 6881.

Pokračovanie kompletného písaného návodu spoločne s videonávodom nájdete v NAŠICH KURZOCH.

ZAPÍŠTE SA DO KURZOV

ODKAZ NA DISKUSIU VO FÓRE- https://forum.linuxdoma.sk/d/26-navod-qbittorrent-cez-nordvpn-ako-docker

Series Navigation<< NEXTCLOUD AKO DOCKERFLARUM FÓRUM >>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *