informacie@linuxdoma.sk

+421 949 731110

Tento článok je 12 z 15 v sérii Linux Server 03

Vaultwarden (predtým Bitwarden_RS) je open-source správca hesiel a digitálnych identít, ktorý poskytuje funkcie podobné komerčným aplikáciám, ako napríklad 1Password alebo LastPass. Je to serverová aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom ukladať a spravovať heslá, kreditné karty, bankové účty, poznámky a ďalšie dôležité informácie v kryptovanej forme.

Vaultwarden poskytuje niekoľko bezpečnostných funkcií, ako napríklad silné šifrovanie AES-256, dvojfaktorovú autentifikáciu a ochranu proti útokom hrubou silou. Taktiež poskytuje možnosť synchronizácie hesiel medzi rôznymi zariadeniami a integráciu s rôznymi webovými prehliadačmi a aplikáciami.

Vaultwarden je vhodný pre tých, ktorí preferujú samostatné riešenie pre správu hesiel a digitálnych identít, chcú mať plnú kontrolu nad svojimi dátami a nechcú sa spoliehať na cloudové služby.

Tento open-source správca hesiel poskytuje bezplatnú a účinnú ochranu proti únikom dát a zlepšuje bezpečnosť na internete. Výhodou je, že môžete mať prístup k svojim heslám odkiaľkoľvek a na akomkoľvek zariadení, ktoré má prístup k internetu. Navyše, ako vlastník servera, máte plnú kontrolu nad údajmi, ktoré sa ukladajú a kto má prístup k nim.

CIEĽ NÁVODU

Naučíme Vás, ako nainštalovať a nakonfigurovať Vaultwarden Docker na Ubuntu serveri a nasmerovať subdoménu pomocou NGINX proxy servera. Taktiež sa naučíte, ako vytvoriť adresár pre persistentné úložisko a nastaviť prístupové heslo pre Vaultwarden. Výsledkom je funkčný Vaultwarden server, ktorý umožňuje ukladať a spravovať citlivé heslá a informácie v bezpečnom prostredí pod kontrolou používateľa.

Pokračovanie kompletného písaného návodu spoločne s videonávodom nájdete v NAŠICH KURZOCH.

ZAPÍŠTE SA DO KURZOV

Series Navigation<< MONITORING PROMETHEUS + GRAFANAROCKET.CHAT >>

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *